OBÓZ ZIMOWY 

Program

Od ponad 10 lat organizujemy obozy letnie i zimowe. Jesteśmy wpisani do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod numerem 328 i 333.

To na co najbardziej zwracamy uwagę to bezpieczeństwo i perfekcyjna organizacja!

W każdym momencie trwania naszego obozu wdrażamy bezwzględne zasady, począwszy od przedstawienia dzieciom zasad bezpieczeństwa, poprzez instruktaż korzystania ze stacji narciarskich. Zajęcia na stoku odbywają w małych grupach pod opieką doświadczonych i sprawdzonych instuktorów.

Oprócz instruktorów zawsze zapewniamy  na stoku dodatkowych wychowawców, którzy dbają o to, aby dzieci mogły w każdym momencie bezpiecznie dotrzeć do toalety, wypić kubek gorącej czekolady  i nabrać sił na resztę części dnia. A w tym czasie pozostała reszta grupy nie traci  czasu i jeździ dalej 🙂

Czas jazdy

Zapewniamy pięć dni szkolenia na stokach w formie profesjonalnych treningów z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instruktorami.
Nie zabraknie również czasu na swobodną jazdę dla przyjemności, oczywiście także pod nadzorem. Każdy z pięciu bloków narciarskich trwa od 4-6 godzin. A w tym oczywiście jazda wieczorna!

Pierwsze zajęcia na stoku

Podczas pierwszych zajęć na stoku uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, według posiadanych umiejętności oraz stopnia zaawansowania. Ostateczna decyzja o przypisaniu do grupy należy do instruktora po sprawdzeniu poziomu zaawansowania naszego uczestnika.

Grupa początkująca

Poznajemy podstawy czyli chodzenie w nartach i podchodzenie pod górę. Uczymy się bezpiecznie upadać, zjeżdżać z górki, hamować nartami i skręcać. Następnie uczymy się w jaki sposób posługiwać się kijkami oraz przede wszystkim jak korzystać z wyciągów.

Grupa średniozaawansowana

Osoby, które już miały do czynienia z nartami, przede wszystkim przypominają sobie swoje umiejętności – rozpoczynają naukę równoległego trzymania nart podczas jazdy czy utrzymywania właściwej postawy ciała. Przechodzimy następnie do nauki jazdy na tzw. krawędziach.

Grupa zaawansowana

Grupa ta przeznaczona jest dla uczestników, którzy już samodzielnie potrafią zjeżdżać z dużych i bez problemu korzystają z wyciągów narciarskich. Krawędziowanie, nauka ślizgów i skrętów, czy też serie połączonych ze sobą skrętów, korekta błędów, itd.

Karnety (ski-passy) i sprzęt narciarski

Koszt karnetów na ośrodki, w których będziemy jeździć, podamy kiedy ośrodki opublikują cenniki na zimę 2024. Zgodnie z informacjami płynącymi z sieci ceny karnetów będą uzależnione od cen prądu. Orientacyjna cena będzie wynosić około 550-600zł.

Nasza kadra dobiera odpowiednie narty, pomagamy przy ustawieniu z butami każdemu uczestnikowi. Ażeby nie tracić czasu, robimy to już w pierwszym dniu naszego pobytu

Stacje narciarskie

W czasie trwania naszego obozu niemalże codziennie będziemy zjeżdżać na różnych stokach, np: SŁOWACJA ZDIAR, Suche, Białka Tatrzańska, Czarna Góra, Małe Ciche. Także nie będzie nudy. Nauka połączona ze świetną zabawą daje najlepsze wyniku nauczania.

Instruktorzy

Wszyscy nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra posiadająca odpowiednie uprawnienia. To ludzie którzy nauczają z pasją, doświadczeni i sprawdzeni. A oprócz instruktorów, wychowawcy są niezbędni. To oni bowiem pełnią dodatkową opiekę na stokach, kiedy trzeba z dzieckiem zjechać na gorącą czekoladę bądź kiedy któryś z naszych uczestników chce sobie najnormalniej odpocząć. To również wychowawcy pełnią opiekę po zajęciach na stoku, podczas naszych popołudniowych wypraw, gier i zabaw czy wycieczek.

To na co kładziemy największy nacisk to kadra! Ludzie są najważniejsi, a my stawiamy na najlepszych !!!

Oczywiście standardowo:

• kulig góralski z pieczeniem kiełbasek i ogniskiem
• wycieczkę do Zakopanego (spacer po Krupówkach)
• wyprawa na termy Szaflary
• obozowe kino
• gry edukacyjne gry rekreacyjne
• dyskoteka
• konkursy z nagrodami
• ubezpieczenie NNW
• transport komfortowym autokarem ze sprawdzonym przewoźnikiem

 

Liczba miejsc ograniczona !!!