OBÓZ ZIMOWY 2020

Program
Od kilku lat organizujemy obozy letnie i zimowe. Jesteśmy wpisani do Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod numerem 328 i 333.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż ”na każdym kroku” trwania naszego obozu wdrażamy na naszych obozach bezwzględne zasady, począwszy od przedstawienia dzieciom zasad bezpieczeństwa, poprzez instruktaż korzystania ze stacji narciarskich. Dodatkowo zaznaczamy, iż wszyscy nasi uczestnicy jeżdżą w kaskach po specjalnie wytyczonych trasach narciarskich.

Zajęcia na stoku odbywają się w grupach 8-10 osób.

Czas jazdy

Zapewniamy pięć dni szkolenia na stokach w formie profesjonalnych treningów z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instruktorami.
Nie zabraknie również czasu na swobodną jazdę dla przyjemności, oczywiście także pod nadzorem. Każdy z pięciu bloków narciarskich trwa cztery godziny. A w tym oczywiście jazda wieczorna, gdzie po powrocie z wycieczki, od razu po obiedzie udajemy się na stok i zjeżdżamy przy świetle księżyca.

Pierwsze zajęcia na stoku

Podczas pierwszych zajęć na stoku uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, według posiadanych umiejętności oraz stopnia zaawansowania. Ostateczna decyzja o przypisaniu do grupy należy do instruktora po sprawdzeniu poziomu zaawansowania naszego uczestnika.

Grupa początkująca

Poznajemy podstawy czyli chodzenie w nartach i podchodzenie pod górę. Uczymy się bezpiecznie upadać, zjeżdżać z górki, hamować nartami i skręcać. Następnie uczymy się w jaki sposób posługiwać się kijkami oraz przede wszystkim jak korzystać z wyciągów.

Grupa średniozaawansowana

Osoby, które już miały do czynienia z nartami, przede wszystkim przypominają sobie swoje umiejętności – rozpoczynają naukę równoległego trzymania nart podczas jazdy czy utrzymywania właściwej postawy ciała. Przechodzimy następnie do nauki jazdy na tzw. krawędziach.

Grupa zaawansowana

Grupa ta przeznaczona jest dla uczestników, którzy już samodzielnie potrafią zjeżdżać z dużych i bez problemu korzystają z wyciągów narciarskich. Krawędziowanie, nauka ślizgów i skrętów, czy też serie połączonych ze sobą skrętów, korekta błędów, itd.

Karnety (ski-passy) i sprzęt narciarski

O to nasi uczestnicy nie muszą się martwić. Każdemu uczestnikowi zapewniamy w cenie naszego obozu. Dzieci nie muszą martwić się o zakup karnetu czy też sprzęt narciarski. Nasza kadra dobiera odpowiednie narty, pomagamy przy ustawieniu z butami każdemu uczestnikowi. Ażeby nie tracić czasu, robimy to już w pierwszym dniu naszego pobytu

Stacje narciarskie

W czasie trwania naszego obozu niemalże codziennie będziemy zjeżdżać na innych stokach: Małe Ciche, Suche, Białka Tatrzańska a nawet Zdiar w Słowacji. Także nie będzie nudy. Nauka połączona ze świetną zabawą daje najlepsze wyniku nauczania.

Instruktorzy

Wszyscy nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra posiadająca odpowiednie uprawnienia. To ludzie którzy nauczają z pasją, doświadczeni i sprawdzeni. A oprócz instruktorów, wychowawcy są niezbędni. To oni bowiem pełnią dodatkową opiekę na stokach, kiedy trzeba z dzieckiem zjechać na gorącą czekoladę bądź kiedy któryś z naszych uczestników chce sobie najnormalniej odpocząć. To również wychowawcy pełnią opiekę po zajęciach na stoku, podczas naszych popołudniowych wypraw, gier i zabaw czy wycieczek.

To na co kładziemy największy nacisk to kadra! Ludzie są najważniejsi, a my stawiamy na najlepszych !!!

Dodatkowo popołudnia również aktywne!

• kulig góralski z pieczeniem kiełbasek i ogniskiem
• wyjście na kręgle
• wycieczkę do Zakopanego (Krupówki oraz zwiedzanie Wielkiej Krokwi lub wizytę w Snowlandii)
• wycieczkę na Termy – Szaflary
• gry edukacyjne gry rekreacyjne
• dyskoteka
• konkursy z nagrodami
• ubezpieczenie NNW
• transport komfortowym autokarem ze sprawdzonym przewoźnikiem

 

Liczba miejsc ograniczona !!!